«Антивірусний» хмарочос переміг в архітектурному конкурсі eVolo Skyscraper Competition 2020

Конкурс проектів футуристичних хмарочосів, що проводиться виданням eVolo Magazine з 2006 року, зібрав близько п’ятисот схвалених заявок. На нагороду зазвичай претендують видатні ідеї вертикальної організації архітектурного простору, що виходять за рамки звичних технологій та дизайну.

Цього року переможцем став китайський проект Epidemic Babel, який представляє собою бистровозводімий оздоровчий центр, що запобігає поширення зараження під час спалахів епідемії.

Концепція Epidemic Babel з’явилася як відповідь на пандемію вірусу COVID-19 в Ухані. Висотна будівля зі збірних елементів на сталевому каркасі монтується приблизно за п’ять днів і покликана функціонувати в якості тимчасового госпіталю, що знижує навантаження на лікарняні стаціонари. Модульний дизайн дозволяє скорегувати базовий проект під різні медичні потреби.

Після установки сталевого каркаса медична бригада вибирає відповідні функціональні бокси, які будуть прикріплені до рами. Ця схема будівництва дозволяє хмарочосу адаптуватися до нових викликів спалахів за дуже короткий час і полегшувати навантаження існуючої інфраструктури охорони здоров’я. Всі капсули вже виготовлені на фабриках і не вимагають додаткового часу для будівництва. Легкість рами і лікувальних модулів також полегшує транспортування у віддалені місця.

Другу премію на конкурсі eVolo отримав Egalitarian Nature – хмарочос, збудований по периметру вертикальної зеленої зони.

Його громадський простір імітуює гірський ландшафт, де мешканці і гості можуть прогулюватися від поверху до поверху або вибрати більш екстремальний шлях скелелазіння, при цьому звичних ліфтів у висотній будівлі немає.

Як пояснюють розробники, це новий вид міської інфраструктури, створений для обслуговування всіх верств суспільства. Традиційний хмарочос переосмислений і втілює в собі гірський масив, який надає новий спосіб відчути природу в міському середовищі. Доступ до нього визначається не фінансовими засобами, а індивідуальної фізичною силою.

Третій приз відданий тайваньському проекту Coast Breakwater. Хмарочос, який представляє собою «вертикальну громаду», пропонується побудувати в гирлі річки Сенегал, в місті Сент-Луїс, який знаходиться в зоні ризику затоплення через підйом рівня води в світовому океані.

У цьому проекті також передбачений модульний принцип будівництва, що дозволяє швидко пристосовувати простір підміняється потреби місцевих жителів.