BILL-E – майбутнє високотехнологічного будівництва

Сучасна промисловість уже широко використовує роботів для виробництва таких речей, як автомобілі, електронні пристрої тощо І кожен робот займає в технологічному процесі строго певне місце, виконуючи тільки одну задану йому роботу. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили невеликих роботів-конструкторів, здатних створювати великі структури від самого початку і до кінця, при цьому, робот може звести структуру самостійно і повільно, або, працюючи разом з іншими подібними роботами, що прискорює процес в кілька разів.

Ці крихітні роботи, що отримали назву BILL-E (Bipedal Isotropic Lattice Locomoting Explorer), в майбутньому можуть знайти застосування в літакобудуванні і будівництві, включаючи будівництво на великій висоті, під водою, в космосі – в усіх складних для людини сценаріях.

Роботи BILL-E – це механічні “руки” з декількома ступенями свободи захоплення руху і захоплювачами з обох кінців. Цими захоплювачами вони можуть маніпулювати найпростішими тривимірними блоками-заготовками (voxels), вже з яких зводяться структури великих розмірів.

У програму робота вже закладені базові принципи будівництва структур з вокселів, робот уже вміє вибирати блоки, переміщати їх, встановлювати на вибране місце і з’єднувати з уже встановленими елементами.

При цьому, роботи BILL-E не потребують складних навігаційних систем, вони визначають своє положення по положенню сусідніх вокселів. “Цим роботи BILL-E відрізняються від інших роботів” – пишуть дослідники, – “Їм треба знати всього лише те, куди зробити наступний крок”.

Працюючи групою, чисельність якої може варіюватися, маленькі роботи можуть будувати великі об’єкти з максимальною швидкістю і ефективністю завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню, яке оптимізує весь процес.

Крім зведення нових будівель, роботи BILL-E можуть проводити ремонт, видалення або заміну пошкоджених частин будівель, використовуючи ті ж самі принципи, що і при будівництві, вони можуть додавати нові елементи і секції до вже існуючих будов, змінюючи їх призначення або функції. Ну і звичайно, поле діяльності роботів BILL-E не обмежена тільки сушею згідно початковим задумом.

“На космічної станції або на місячній космічній базі такі роботи можуть перебувати постійно на поверхні будівель, підтримуючи і відновлюючи їх у міру необхідності” – розповідає Кеннет Ченг (Kenneth Cheung), вчений з Массачусетського технологічного інституту, що працює в рамках проекту НАСА під назвою ARMADAS.