Будівельна галузь України в сучасних умовах

mkvbud

Будівельна галузь країни стала одним з індикаторів подолання українською економікою кризових явищ. Індекс будівельної продукції, який знаходився на позначці менше ста відсотків у період 2012-2015 років, з 2016-го почав впевнено сигналізувати про щорічне зростання обсягів будівельної продукції. Так, згідно з даними Державної служби статистики України, в 2016 році вказаний індекс склав 117,4%, в 2017-м – 126,3%, в 2018-м – 108,5%.

У 2019 розвиток українського будівельного ринку продовжився. За підсумками року, будівельних робіт в нашій країні в грошовому вираженні виконано на 32,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

В 2020 році столичний ринок має суттєві проблеми з попитом на широку пропозицію серед забудовників, в регіонах ж спостерігається зовсім протилежний тренд. У порівнянні з перегрітим ринком нерухомості Києва в обласних центрах пропозиція все ще недостатня. Активно ростуть будівництва Ужгорода, Львова, Франківська, Одеси, Вінниці та Харкова.

Навіть при зростанні цін на нерухомість в доларі в 15-20%, що зміцнилася гривня привела до заморожування цін в нацвалюті. У той час як собівартість робіт продовжує рости.

В результаті зростає цінова конкуренція: багато девелоперів придумають способи привернути увагу до своїх об’єктів не тільки цікавою ціною, але і концепцією – створювати не квадратні метри, а наповнювати форму змістом, більше замислюватися форматі житла яке відповідає потребам людей, продумувати середу для якісного життя.

Оригінальні архітектурні концепти

Будувати однакові блокові будинки в 2020 році вважається поганим тоном навіть в економ-класі. Динамічні фасади, химерні форми будівель, асиметричне скління і вертикальне озеленення – так забудовники намагаються урізноманітнити свої проекти, зробити їх конкурентними і впізнаваними.

У 2020 році як і раніше популярними залишаються скандинавський стиль, конструктивізм і фьюжн. І навіть в тих житлових комплексах, архітектурний концепт яких не може похвалитися оригінальністю, забудовники піклуються про їх зовнішній вигляд, монтуючи на фасадах кондиціонерні кошика і забороняючи хаотично склити балкони.

Дизайнерська обробка місць загального користування

У 2020 році вхідні групи, схожі на лобі дорогих готелів, все впевненіше переходять з бізнес- і преміум-класу в популярний і доступний «комфорт». Забудовники передбачають стійки для консьєржів, облаштовують зони очікування м’якими меблями, оформляють холи дизайнерськими предметами інтер’єру. Таку увага до деталей цінують інвестори, які вважають за краще не просто купувати нерухомість, а й пишатися своїм новим будинком.

Ергономічне планування

Великі нефункціональні передпокої, крихітні кухні і прохідні кімнати поступово стають частиною історії. Ергономічність і комфорт – головні орієнтири, якими керуються архітектори при створенні планувань. Так, просторі кухні-вітальні перетворюють однокімнатні квартири в повноцінні «двушки», а спеціальні ніші можна використовувати для облаштування вбиральні. Завдяки таким рішенням будь-яке житло незалежно від кількості квадратних метрів стає максимально функціональним і зручним.

Якість – дорожче грошей

Помічений і ще один тренд, що підстьобує зростання вартості нерухомості – прагнення до більш високої якості. Забудовники відмовилися від найдешевших будівельних матеріалів. Найчастіше будують в основному з газоблоку, цегли або керамічного блоку. Використовують екологічну ізоляцію, всі будинки утеплені, опалення автономне. Особливо прагнення до якості видно по зростанню кількості проектів типу “місто в місті”. Замість житлових комплексів ставлять цілі житлові масиви, за межі яких у покупця немає потреби виїжджати.