Будівля – «дерево» Со Фудзімото

У французькому Монпельє практично завершено будівництво 17-поверхового житлового будинку за проектом Sou Fujimoto Architects і французьких бюро Nicolas Laisné Architectes, DREAM і Oxo Architectes. Будівля, яка отримала назву «L’Arbre Blanc» ( «Біле дерево»), була введена в експлуатацію в цьому році. Вартість проекту склала близько € 22 млн.

Незвичайна вежа загальною площею 11 900 кв. м розташована між центральною частиною міста і новими, активно розвиваються районами Port Marianne і Оdysseum. Крім власне житла тут передбачені офісні приміщення, арт-галерея та ресторан на першому поверсі і загальнодоступний бар на самому верху з прекрасними панорамними видами на місто, річку, гори.

Будівля обтічної форми, немов потужний ствол «виростає» з землі, демонструє японську схильність до органічної архітектури. Безліч сильно виступаючих і значних за площею балконів-«листя» стають природним продовженням житлових і громадських зон та ілюструють характерне для середземноморської архітектури стирання кордонів між зовнішнім і внутрішнім простором.

А заплановані фрагменти вертикального озеленення ще більше посилять цей ефект. Універсальний білий колір будівлі стає в цьому контексті об’єднуючим елементом, цементуючим цей несподіваний симбіоз двох дуже різних традицій.