Експерти з США та Ізраїлю дали прогноз щодо трендів на ринку нерухомості та інвестицій у будівництво

Аналітики Forbes Real Estate Council, в основному ріелтори і експерти з США та Ізраїлю, висловили свою думку про тренди на ринку нерухомості та інвестицій в будівництво на кінець 2020 року.

Основний фактор, що впливає на ринок нерухомості зараз – це пандемія COVID-19 і викликані нею зміни в житті людей, а також пішов за нею криза. Це змусило переосмислити критерії покупців. В цілому виділяються наступні тренди, які можна вважати глобальними:

  • зростання попиту на нерухомість середнього класу;
  • необхідність умов для роботи вдома і відпочинку поблизу житла;
  • створення інструментів для мінімізації контактів при укладанні угод купівлі / продажу.

Все це відіб’ється, в тому числі, і на ціні на нерухомість, і на ситуації з інвестиціями в будівництво.

Спрос на житло залишається високим

Багато домовласники будуть затримувати виплати по іпотеці, це призведе до продажу проблемного житла. Однак у міру того, як забудовники впроваджують нові прийоми в проектуванні будинків, старі споруди 1960-1980-х років будуть замінені більш сучасними будинками.

Продажі житла наблизяться до рівня 2019 року

Продажі існуючих будинків повернуться до рівнів, що спостерігалися в другій половині 2019 року. Літня активність через стримуваного попиту закінчиться, і ринок повернеться до середніх показників.

Дистанційна робота вплине на рішення про покупку житла

Можливість працювати віддалено буде мати велике значення при прийнятті рішення про покупку будинку в наступні півроку. Дистанційна робота розширює географічні можливості багатьох покупців і впливає на критерії вибору. Дослідження показують, що клієнтам потрібно тихе місце, оновлена ​​кухня, великий задній двір і відкрите планування.

Зростаючий інтерес покупців до життя в передмісті чи селі

Домовласники почали пристосовуватися до нового способу життя і розуміти, що слід змінити в нинішньому будинку. Глобальний зрушення в бік віддаленої роботи і відсутність поїздок на роботу можуть змусити покупців житла переоцінити житло в передмістях або навіть в сільській місцевості. Їм знадобиться більше квадратних метрів і відкритого простору, яке більш доступно саме поза міською межею.

Масове впровадження технологій для обмеження фізичних контактів

Пандемія COVID-19 прискорює масове впровадження технологій, які обмежать фізичну взаємодію. У сфері нерухомості все частіше використовуються такі інструменти, як системи доступу без ключа, пристрої з голосовим управлінням, тощо. Також цей фактор збільшує важливість рішень для автоматичного обміну повідомленнями, наприклад, для отримання інформації про умови в готелі, інструкцій по реєстрації.

Віртуальні тури при покупці нерухомості стають популярними

Віртуальні тури спільно з професіоналом у сфері нерухомості міцно закріпилися. І хоч в поведінці споживачів явно спостерігається зрушення в бік максимального використання цифрових інструментів при покупці житла, людський фактор залишається критично необхідним. Переважна більшість покупців, особливо тих, хто перебуває в більш високому ціновому діапазоні, хочуть побачити будинок особисто і під керівництвом досвідченого агента, перш ніж укласти угоду.

Перерозподіл капіталу між класами нерухомості

Очікується перерозподіл капіталу між класами нерухомості і різке збільшення інвестицій в багатоквартирні і промислові об’єкти. Ці категорії нерухомості продемонстрували свою стабільність і добре пережили пандемію COVID-19. Тому вони повинні залучити капітал, раніше призначений для нерухомості в сфері роздрібної торгівлі і офісних приміщень.

Сімейна нерухомість класу B

Багатосімейна нерухомість класу B (середнього класу) залишиться стабільною зі стабільною заповнюваністю. Близько 95% зборів Орендної плати, наприклад, в США, залишалися високими під час Пандемія COVID-19. На нерухомості класу C і житло для робітників Пандемія COVID-19 відбилася сильніше, адже багато таких орендарів працюють в сфері послуг.

Продажі комерційної нерухомості можуть знизитися

У той час як продажі житлової нерухомості залишаються високими на багатьох ринках, в основному через все ще стримуваного попиту, продажу комерційної нерухомості можуть знизитися. Адже все більше компаній дозволяють або навіть Наполягають на віддалену роботу співробітників.

Ринок складської нерухомості продовжить рости

На ринках промислової складської нерухомості буде як і раніше спостерігатися зростання попиту, оскільки користувачі складів будуть шукати місця для розподілу і доставки «останньої милі» (тобто доставки в кінцевого покупця) поблизу великих населених пунктів.

Підвищений інтерес до нерухомості з фітнес-зручностями

Оскільки люди проводять більшу частину свого часу вдома, значимість комфортності кухонь, можливостей занять фітнесом і дозвілля в багатоквартирних будинках значно зросли. Орендарі будуть шукати нові квартири, в яких можна жити, працювати і відпочивати. Зросте попит на нерухомість з вигодами і доступом до відпочинку на свіжому повітрі, паркам і пляжам.