Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо створення єдиної державної електронної системи в сфері будівництва

mkvbud

Відповідне розпорядження Кабмін прийняв з умовою доопрацювання в одноденний термін.

“Метою проекту розпорядження є усунення порушень в сфері містобудівної діяльності шляхом створення єдиної державної електронної системи в сфері будівництва, що забезпечить прозорість системи державного архітектурно-будівельного контролю”, – сказав міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Він додав, що цим розпорядженням затверджується план заходів щодо створення та запровадження єдиної електронної системи в сфері будівництва, а також визначаються виконавці відповідних заходів і терміни їх виконання.

За словами віце-прем’єр-міністра – міністра цифровий трансформації Михайла Федорова, запуск єдиної державної електронної системи в сфері будівництва запланований на червень цього року. “Десь на 90% система готова. Там вона два місяці розробляється – це дуже швидкий термін, тому ми сподіваємося що в червні вона запрацює”, – зазначив Федоров.

У листопаді 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення порядку надання адміністративних послуг в сфері будівництва і створення Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва».

Документ передбачає створення Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва в складі містобудівного кадастру, який об’єднає в спільній інформаційному ресурсі всі дані про ринок будівництва. Інформація, яка міститься в базі системи (крім персональних даних), буде доступна через портал електронної системи.