Кабмін схвалив створення територіальних органів Держсервісбуду

Кабінет Міністрів прийняв постанову, згідно з яким будуть створені територіальні органи Державної сервісної служби містобудування ( Держсервісбуд ) як структурні підрозділи її апарату.

Як повідомляє Укрінформ, відповідне рішення уряд схвалив на засіданні 9 вересня.

Згідно з пояснювальною запискою, даною постановою також пропонується віднести індивідуальне визначене майно Державної архітектурно-будівельної інспекції до сфери управління Держсервісбуду і Державної інспекції з містобудування. Крім того, документ визначає граничну чисельність працівників апарату і територіальних органів.

Кабмін постановами від 13 березня 2020 року № 218 і № 219 ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та створив три нових центральних органу виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України, Державне агентство з технічного регулювання в містобудуванні України та Державну сервісну службу містобудування України.

Основними завданнями Держсервісбуду є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі або анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Державна інспекція містобудування України є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (крім надання (отримання, реєстрації), відмов у видачі або анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів).