Квадратні метри – надійний інструмент заощаджень в кризу

Президент Корпорації нерухомості РІЕЛ в своєму блозі на ресурсі ЛІГА пояснює на цифрах, чому інвестиції в будівництво в період нестабільності – найбільш вигідні і безпечні капіталовкладення. За даними девелопера, в даний час кількість бажаючих придбати житло у забудовників – незважаючи на кризу – не зменшується.

«Нерухомість в Україні була і залишається єдиним надійним інструментом збереження заощаджень або вдалого інвестування – особливо за часів кризи», – зазначає Ростислав Мельник. Автор нагадує, як зберігання накопичень на банківських депозитах втратило свою привабливість під час кризи у вітчизняній банківській системі в 2014-2015 роках, коли з ринку пішло більше 85 банків. Збитки, які тоді зазнали вкладники, не дочекавшись своїх грошей з заморожених рахунків, до сих пір не підраховані.

«Разом з тим гроші, які спрямовані на будівництво, ніколи не зникнуть (якщо, звичайно, інвестор вибирає надійну компанію), і через деякий час перетворяться в актив, який в будь-якому випадку буде дуже корисним і прибуток», – переконаний Президент корпорації Ріел.

Автор ілюструє цю тезу цифрами: інвестиція в проект, який знаходиться на початковій стадії будівництва, по завершенні будівництва дає в доларовому еквіваленті прибуток в 20-35%. При цьому цикл будівництва житлового будинку займає від 1,5 до 2,5 років.

«Тобто, якщо дуже усереднено – це 10-20% в перерахунку на річний показник. Жоден депозит не запропонує такі умови. Мені можуть заперечити, що фінустанови час від часу залучають гроші і під привабливіші. Є така практика. Але ця щедрість стосується лише нацвалюти, яка, на жаль, до кінця терміну депозиту ризикує бути з’їденою інфляцією і курсовими знеціненням », – наводить аргументи автор.

За даними девелопера, в даний час кількість бажаючих придбати житло у забудовників – незважаючи на кризу – не зменшується. Ключовими покупцями житла в новобудовах виступають менеджери середньої ланки і заробітчани. Ті та інші купують з двох головних причин: поліпшити власні житлові умови чи надійно зберегти зароблене або інвестувати.

Мельник також додає, що нестабільність на валютному ринку зазвичай оживляє попит на житло в новобудовах:

«На зростанні долара активність покупців на первинному ринку різко зростає, адже заощадження люди традиційно зберігають в американській валюті, а інвестування відбувається в гривні. При цьому забудовники не піднімають так швидко гривневі ціни на свої об’єкти. Відповідно, з’являється можливість придбати житло вигідніше – рівно настільки, наскільки виріс долар. Скажімо, під час нинішнього стрибка ми побачили зростання на 15-17%. І багато хто з покупців встигли цим скористатися».