Міністерство цифровий трансформації відкрило дані документів з Реєстру будівельної діяльності

Міністерство цифровий трансформації України відкрило дані про декларативні і дозвільні документи з Реєстру будівельної діяльності, який заробив на початку липня в рамках реалізації Єдиної державної електронної системи в галузі містобудування України.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр цифровий трансформації Михайло Федоров в Фейсбуці.

Він додав, що вже опубліковані дані більш 27000 декларативних і дозвільних документів. За словами Федорова, в новому реєстрі даних розширено перелік полів, де вказана інформація, раніше доступна тільки на папері, а також розміщені унікальні ідентифікатори, які прив’язують до об’єкта будівництва всі дозвільні документи. Крім цього, всі дані опубліковані з координатами, що дозволяє з точністю виявити об’єкт будівництва.

Міністр зазначив, що вся інформація актуальна, структурована і захищена від несанкціонованих змін. Дані щотижня публікуються в текстовому форматі Json.

Реєстр доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2020 року в Україні запрацювала перша черга Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.

Портал надає відкритий доступ до відомостей нового Реєстру будівельної діяльності, а також публікує актуальну статистику по наданих послуг. Планується, що на сайті буде доступна онлайн-консультація через чат-бот і калькулятор для визначення класу наслідків (рівня можливої ​​небезпеки для здоров’я і життя людей) будівель.