Мінрегіон розробить нову систему техрегулювання в будівництві

Міністерство розвитку громад і територій України працює над створенням нової системи технічного регулювання в будівництві.

Про це сказав перший заступник міністра розвитку громад і територій України Василь Лозинський під час відеоконференції «Реалізація будівельних проектів в Україні: існуючі виклики, напрямки реформування і контракти FIDIC», повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу відомства.

«Впровадження міжнародного досвіду нормування в будівництві вимагає створення нової системи технічного регулювання в будівництві, гармонізованої з європейською через комплексне оновлення всіх будівельних норм, яких зараз більше 160, а також розробка більш 300 підтримують стандартів», – зазначив Лозинський.

За його словами, Мінрегіон працює над реформуванням будівельної галузі та впровадженням міжнародного досвіду нормування в будівництві. Триває реформа системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Впроваджується Єдина державна електронна система в сфері будівництва, яка дасть можливість отримувати послуги в сфері містобудування без необхідності безпосереднього контактування заявника із посадовими особами.

Значну увагу відомство приділяє питанням нормування і технічного регулювання в будівництві, зокрема, гармонізації українського законодавства з європейським.

В вересні 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в національне законодавство положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 про встановлення гармонізованих умов для розміщення на ринку будівельної продукції. Це передбачає розробку і прийняття близько 30 підзаконних нормативно-правових актів, з яких майже третина повинна базуватися на результатах наукових досліджень.

Учасники заходу обговорили питання сучасних викликів і перспектив реформи будівельної галузі України, шляхи реформування будівельного законодавства України та особливості імплементації контрактів FIDIC в українській будівельній практиці.

Міжнародна федерація інженерів-консультантів (FIDIC) – найбільша міжнародна організація в сфері будівельного консультування. Проформи контрактів FIDIC – це комплексна система правил і норм, відпрацьована на практиці. Договір FIDIC захищає інвестора і будівельну компанію, тому що в документі ризики і відповідальність розподіляються між замовником, підрядником і інженером-консультантом.