Найбільша в Європі будівля з зеленим фасадом несе на собі 30 тисяч дерев

Бюро Ingenhoven Architects оживило центр міста Дюссельдорфа (Північний Рейн-Вестфалія , ФРН), реалізували проект багатофункціональних будівель Kö-Bogen II. Центральною частиною комплексу виступає найбільша споруда висотою 27 м, що виділяється масштабним озелененням фасаду.

До складу Kö-Bogen II входять офісні приміщення, ресторани, торгова зона і підземний паркінг. Раніше на його місці проходила автомагістраль. До основної будівлі примикає невелика трикутна споруда. Дах, на який легко зайти прямо з тротуару, теж вкритий зеленню.

Дизайн проекту був натхненний напрямком Land art – видом архітектурного мистецтва, в якому створюваний художником проект нерозривно пов’язаний з природним ландшафтом.

Площа головної будівлі Kö-Bogen II становить 42 000 кв. м. Озеленення складається з вирощених в розпліднику грабів загальною кількістю 30 тис. Ці дерева були обрані завдяки їх невибагливості і витривалості, до того ж деякі різновиди грабів не скидають листя взимку. Зелена стіна покращує мікроклімат, захищаючи будівлю від літньої спеки, зберігаючи вологу, забезпечуючи шумоізоляцію і поглинаючи вуглекислий газ.

Дерева, висаджені на облицювальних панелях, потребують догляду – садівники будуть стригти їх тричі на рік. Дах комплексу Kö-Bogen II оснащена пристроями для збору дощової води, яка використовується для поливу рослин. Додатково передбачена дублююча система подачі води на випадок тривалої відсутності опадів. В процесі експлуатації будівлі буде відслідковуватися стан кожного дерева, а обслуговуючий персонал зможе легко дістатися до будь-якої панелі завдяки продуманій системі прихованих проходів.