Найвисотніша будівля в Європі

У всьому світі все частіше з’являються архітектурні споруди, що дозволяють їх відвідувачам отримувати новий, незабутній досвід. Це і оглядові майданчики в незвичайних місцях, і мости зі скляним дном, і будівлі з садами і басейнами в найнесподіваніших їх частинах. Одним зі свіжих прикладів архітектури подібного роду є оглядовий майданчик на горі Граванд в італійських Альпах.

Поруч з Glacier Grawand – одним з найбільш високогірних готелів Європи – з’явилася оглядовий майданчик Otzi Peak 3251m. Легка сталева конструкція зпроектована таким чином, що мальовнича панорама перед глядачами відкривається поступово, у міру їх просування до основної платформі. Плюс до всього, цей оглядовий майданчик на горі Граванд дарує відвідувачам ще й “подорож у часі”, адже її історія сягає в глибину століть.

“Навколишня природа, її текстура спонукали нас вибрати матеріал, який найкраще відображає ці особливості. Кортеніївська сталь має унікальну властивість – вона з часом змінює колір, реагуючи на умови навколишнього середовища, але при цьому не втрачає міцність”, – розповів архітектор Андреас Профантер.

Іншими словами кортенівська сталь – це такий вид легованої сталі, який покривається антикорозійною і антиабразивною патиною, під впливом частого перепаду температур і вологості.

“Особливості будівництва на таких висотах, а саме суворий клімат і відкрита будівельний майданчик створили ряд обмежень не тільки за матеріалами. При проектуванні потрібно було враховувати не тільки як виготовити деталь, але і як її доставити і змонтувати на місці. А також забезпечити робочим відповідні умови праці. Так що нам довелося більше часу приділити плануванню “, – додав Андреас Профантер.

Конструктивно оглядовий майданчик на горі Граванд є пішохідний міст, що веде до напівкруглої платформі, оточеній по периметру вертикальними металевими панелями. У самого краю платформи знаходиться балкон зі скляними поручнями, звідки відкривається самий мальовничий вид. У платформи всього кілька опор. Це зроблено для того, щоб візуально оглядовий майданчик на горі Граванд здавалася “паряться над схилом”. Хрест поруч з Otzi Peak 3251m був встановлений на вершині задовго до появи оглядового майданчика, і архітектори органічно вписали його в загальну композицію.

Розташування балкона на платформі теж обрано не випадково. З нього відкривається вид на те місце, де в 1991 році два німецькі туристи знайшли крижану мумію. Як пізніше з’ясували вчені, це була людина епохи халколита або “мідного віку” (приблизно IV-III тисячоліття до н.е.). Знахідка була зроблена на території Ецтальські Альп в Південному Тіролі в декількох десятках метрів від кордону Італії з Австрією. Власне в Австрії мумія і отримала прізвисько Еці (Етці), від якого і походить назва Otzi Peak 3251m. Таким чином, оглядовий майданчик на горі Граванд дозволяє не тільки насолодитися мальовничим краєвидом, а й подумки зазирнути в глиб століть.