Плавучі парки Данії – новий тип міського простору

Австралійський архітектор Маршалл Блечер і датська дизайн-студія Fokstrot представили план створення нового громадського простору в центрі Копенгагена – плавучих майданчиків з рослинними насадженнями для прогулянок і відпочинку городян.

Ця некомерційна ініціатива, що отримала назву Copenhagen Islands, базується на успіх прототипу CPH-Ø1 – першої плавучої платформи, запущеної в 2018 році в міській гавані. У проект так званого «паркопелагу» також увійдуть три нових штучних острова в 2020 році, пізніше запустять ще кілька інших.

Мобільні, плавучі і безкоштовні громадські парки концепції Copenhagen Islands проектуються з тим, щоб оживити забуті частини старої гавані і одночасно надати жителям відкритий доступ до місцевої фауни і флори. Як і перша споруда, що представляє собою дерев’яну платформу площею 20 квадратних метрів з липою в центрі, всі Копенгагенські острови будуть створені вручну з використанням традиційних технологій на суднобудівних верфях на півдні міста.

Перший з островів, на якому посаджена одна липа, може бути використана всіма бажаючими для прийняття сонячних ванн або для риболовлі, а каякери і плавці отримують можливість зробити тут перепочинок.

Зараз перший плавучий сад знаходиться в Південній гавані – в шлюзі Слюз, протягом весни він буде переміщатися на північ, до промислового району Рефсхалеёен (Refshaleøen). Після того, як на воді з’являться всі дев’ять платформ, їх планується об’єднати в загальну ланцюжок для великих заходів.

У гавані столиці Данії з’являться незвичайні штучні острови: невеликі плавучі платформи неподалік від берега повинні стати популярним міським місцем відпочинку на воді.

View this post on Instagram

Ø #copenhagenislands

A post shared by Marshall Blecher (@marshallblecher) on