Послідовність Фібоначчі стала в пригоді для друку будинку

Нідерландська компанія Twente Additive Manufacturing (TAM) будує будинки, використовуючи 3D-друковану технологію, наголошуючи на тому, що будинки і люди, які їх населяють, приєднуються до навколишнього середовища, а не контролюють його.

Місія компанії – знизити споживання матеріалів, збільшуючи при цьому зв’язок з навколишнім світом. Останній на сьогоднішній день проект, поки ще не до кінця розкритий, – це 3D-друкований будинок в Канаді, спроектований на основі послідовності Фібоначчі.

Будинок зводять за допомогою 3D-принтерів компанії. У крихітному будинку спіральна конструкція з мезоніном, який додає простір компактному будівлі. Для друку компанія використовувала два різних друкованих розчинів: 1К, який довго застигає, але краще підходить для великих конструкцій, і 2К, що дозволяє знизити швидкість друку.

будинок Фібоначчі надрукували нема на будмайданчику. Це дозволило компанії контролювати зовнішнє середовище, де принтери працювали цілодобово. Потім будинок розділили на 20 частин, які було зручно транспортувати і збирати на місці.