Президент підписав закон про ринок будівельної продукції

Президент підписав Закон «Про надання будівельної продукції на ринку». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Відзначається, що документ має на меті гармонізацію умов функціонування вітчизняного ринку будівельної продукції з європейськими правилами.

Закон визначає правові та організаційні засади введення в обіг або надання будівельної продукції на ринку. Встановлюється перелік зобов’язань учасників ринку та визначаються основи декларування технічних показників будівельної продукції.

Також документ встановлює вимоги до споруд і вводить механізми забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем будівель і будівельної продукції.

Закон повинен допомогти запобігти потраплянню фальсифікату та небезпечної продукції на вітчизняний ринок, а також ввести європейські підходи до розміщення на ринку будівельної продукції.

Крім того, закон сприятиме створенню умов для вільного пересування товарів і послуг на ринку, підвищенню інвестиційної привабливості для України, підвищенню безпеки і надійності будівель і споруд, впровадження механізмів забезпечення взаємозв’язку нормативних вимог до інженерних та конструктивних систем будівель і будівельної продукції.