Тенденції на ринку первинного житла в 2020 році

Тенденції на ринку первинного житла в 2020 році

2020 обіцяє бути ринком покупця і орендаря: забудовники будуть працювати над своєю репутацією, вторинний ринок запропонує ще більше нових об’єктів, а ціни на ринку оренди обіцяють знижуватися.

Забудовники крім привабливих цін пропонували вигідні умови розстрочки 一 від 10% і терміном виплати як до кінця будівництва, так і кілька років після завершення зведення об’єктів.

Ціни на первинну нерухомість з січня по листопад 2019 року збільшилися незначно: за даними компанії Lun.ua середньозважена ціна квадратного метра в січні склала 23 700 грн, в жовтні 一 24 000 грн. Цінової стабільності сприяли і укріплення національної валюти, і невисокий попит з боку покупців.

Однак, ні пропозиція на ринку, ні додана вартість, ні привабливі ціни, ні вигідні розстрочки не змогли збільшити попит. 2019 продажу квартир на первинному ринку по Україні за рік знизилися на 25-30%, що негативно відбилося на ринку нерухомості в цілому.

Ринок первинної нерухомості в 2020 році продовжить змінюватися і удосконалюватися. Забудовники ще краще будуть враховувати запити покупців.

У новому році очікується зростання пропозиції в форматі mixed-use – коли в одному комплексі є всі необхідні сервіси для життя, роботи і відпочинку. Проекти в даному форматі повинні бути сучасними, технологічними, відповідати заявленому класу за якістю матеріалів, архітектури.

Головне завдання на цей рік для забудовників – повернути довіру споживача. Активні роботи над проектами, відповідність реального будівельного графіка заявленому, своєчасне введення в експлуатацію об’єктів – це ті процеси, які стануть обов’язковими в 2020 році для кожного забудовника.

Крім цього забудовники запропонують вигідні розстрочки від 10% з терміном виплати протягом декількох років.

Що стосується найбільш популярного типу житла, то ту за прогнозами експертів, найчастіше покупці будуть купувати однокімнатні квартири, а двох-і багатокімнатні квартири будуть користуватися меншим попитом.