У Чехії створили 3D-друкований будинок, в якому можна подорожувати

Доступне житло зовсім не обов’язково має викликати у його жителів тугу. Так вважають чеські інженери, які об’єднали сучасні технології будівництва та 3D-друку, щоб створити креативний будинок Prvok. Термін його служби не менше ста років, а після цього 3D-друкований будинок можна зруйнувати і відтворити з тих же матеріалів на тому ж місці. Розмістити будинок можна де завгодно: в селі, в місті і навіть на понтонному плоту, щоб подорожувати в ньому по воді.

В Європі останнім часом прагнуть максимально знизити вуглецевий слід при зведенні та експлуатації будівель. Для цього застосовуються найсучасніші технології будівництва, в тому числі друк на 3D-принтері. Крім того, друкований будинок будується набагато швидше і з меншими витратах праці і матеріалів, ніж аналогічні споруди з традиційних матеріалів. І креативний будинок Prvok – яскравий тому приклад.

Щоб звести цю споруду площею 43 квадратних метра, будівельникам знадобилося всього дві доби. Друк на 3D-принтері зайняла 22 години. Ще 24 години бетон затвердевал до стандартної міцності фундаменту малоповерхового будинку. Але це не межа. Повне затвердіння суміші займає 28 діб, і після цього друкований будинок нічим не поступається по міцності опор мостів. З якого ж матеріалу зроблені стіни Prvok?

Prvok створювався за допомогою робота “руки” зі швидкістю друку 15 сантиметрів в секунду. Раніше він використовувався в автомобільній промисловості, але спеціально був модернізований для даного проекту.

Дах будівлі покрита рослинами не просто для краси. Вона покращує звукоізоляцію і терморегуляцію, а також збирає дощову воду. Ця вода не просто живить рослини, її надлишки по спеціальних каналах зливаються в накопичувальні резервуари. Потім її можна використовувати в господарських цілях. Крім того, креативний будинок Prvok оснащений рециркуляційним душем, що дозволяє до 90% води використовувати повторно.

Усередині цей друкований будинок складається з трьох кімнат: ванною, поєднаної з туалетом, вітальні, об’єднаної з кухнею, і окремою спальнею. Для обробки інтер’єру в основному використовувалася деревина, а меблі виготовлені на замовлення.

Але головна особливість проекту в тому, що Prvok був побудований в 150 кілометрах від Праги і прибув до столиці Чехії по воді. Для цього будинок поставили на понтонний пліт. Подорож по річці ВЛАТАВА зайняло всього 3 години, але цей креативний будинок розрахований і на більш тривалі подорожі.