У яку нерухомість будуть вкладатися українці в 2021 році

За відчуттями ми застрягли в весні 2020 року, і 2021 рік прийде ще дуже нескоро. Якщо раніше прийнято було говорити, що світ дуже динамічний, то зараз він став просто невизначеним. І, хоча все як і раніше швидко змінюється, зміни ці досить складно передбачити. Тому робити прогнози – справа невдячна, але спробуємо припустити, в які сегменти нерухомості інвестори вкладатимуть гроші через півроку, повідомляє експерт ринку нерухомості.

Healthy-напрямок. Пандемія ще більше оголила ситуацію в українській медицині, тому будівництво приватних клінік і оздоровчих установ точно буде в тренді. Якщо все-таки продовжиться медична реформа, ці лікарні будуть затребувані і серед традиційно “державних клієнтів”. Крім того, в складі нових великих житлових комплексів кілька років тому почали з’являтися і клініки. Тепер це стане тенденцією для більшості РК – чим ближче до людини буде лікар, тим комфортніше.

Житла поблизу природи цієї весни і влітку затребувані як ніколи. Люди відчули, наскільки це здорово і тренд буде тільки рости. Міські комплекси, але з якісним і масштабним озелененням, дачні комплекси вихідного дня – ринок отримав знак, в якому напрямку варто розвиватися. І звичайно ж більш затребуваним буде ставати готове житло з ремонтом і меблями. Все менше людей хочуть вплутуватися в епопею під назвою “Ремонт”.

Сфера освіти. Хотіли українці того чи ні, але онлайн-школа прийшла в їхнє життя. Фізичні будівлі будуть будуватися і далі, але будуватися вони будуть по-іншому. Нам потрібні безпечні, комфортні, сучасні школи, ВНЗ і садки, які поєднують онлайн- і офлайн-освіту. Зміна підходу до навчання продиктує поява нової зовнішньої форми.

Торгова нерухомість. Як не дивно, незважаючи на сильний удар і простий під час карантину, гроші понесуть і в цей сегмент. Зміняться превалюють формати: будувати величезні мега-моли продовжать, бо вони драйвери рітейлу і відмінна можливість для відвідувача отримати всі сервіси в одному місці, при цьому з’являться мікро-ТРЦ, пов’язані задоволенням щоденних потреб максимально близько до житла.

Нові офіси з гнучким плануванням – щось середнє між коворкінгом в класичному його розумінні і стандартним офісом. Існуючі коворкінг вже практично повністю цю концепцію відпрацювали, тому ми побачимо як переформатування старих офісів з наданням максимальної кількості сервісів, так і абсолютно нові проекти.

Інженерна інфраструктура. У цю сферу прийдуть системні інвестори з довгими грошима. В силу того, що зараз відбувається в країні з комунальними і інженерними мережами, дорогами і іншою інфраструктурою, я думаю, приватні компанії теж захочуть в цьому взяти участь. Але тут вже без сприяння і підтримки держави інвестору не обійтися.