В Україні планують створити держреєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва

Учасники Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам в добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва запропонували створити «державний реєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості», про це інформує прес-служба МВС.

“На засіданні були розглянуті питання розробки дієвого механізму запобігання зловживанням забудовниками при продажу майнових прав на об’єкт нерухомості. В якості практичної реалізації механізму запропоновано створити« Державний реєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості », – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в зв’язку з цим команда фахівців на чолі з народним депутатом Оленою Шуляк представила концепцію законодавчих змін, які покликані врегулювати відносини між забудовниками та інвесторами, захистити саме інтереси інвесторів, а також посилити відповідальність забудовників за невиконання договірних умов або шахрайські дії.

Зі свого боку глава Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв відзначив, що активно ведеться робота над змінами до законодавства щодо діяльності фінансового регулятора, перш за все надання йому реальних важелів контролю і запобігання махінацій з фінансовими ресурсами, в тому числі надання доступу до банківської таємниці, можливість блокування рахунків шахраїв і інших інструментів за прикладом зарубіжних країн, де такі регулятори мають значні повноваження.

Уточнюється, що ініціативні та зацікавлені громадяни можуть вносити свої аргументовані пропозиції щодо можливого вирішення проблем з незавершеним житловим будівництвом (електронна адреса МРГ – kanishynalm@minregion.gov.ua).