В Україні з’явилося нове відомство з широкими повноваженнями

Кабінет міністрів України дозволив Державній інспекції містобудування України (ДІМУ) почати виконувати свої функції і повноваження. Відповідну постанову Кабінету міністрів України було прийнято на засіданні 27 травня.

Тому в Україні будуть створені міжрегіональні територіальні органи Державної інспекції містобудування України як юридичної особи публічного права і ліквідовані територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Також, згідно з постановою, змінений відповідальний орган за організацію і проведення Конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію на території України. Його проводитиме Держсервісбуд.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, це постанова була розроблена для продовження реформи системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, яка почалася в березні 2020 року.

Як повідомляє Укрінформ, Кабмін постановами від 13 березня 2020 року № 218 і № 219 ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та створив три нових центральних органу виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України, Державне агентство з технічного регулювання в містобудуванні України та Державну сервісну службу містобудування України.

Державна інспекція містобудування України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра розвитку громад і територій та реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (крім надання (отримання, реєстрації), відмов у видачу або анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівельних об’єктів).

6 травня Кабінет міністрів України своїм розпорядженням призначив головою новоствореної Державної інспекції містобудування (ДІМУ) України Юрія Васильченко, який до цього очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) України.