Вежа з фасадом з «сонячних листків»

Керуючись принципами еко дизайну, індійське архітектурне бюро NUDES розробило оглядову вежу з позитивним енергобалансом. Проект, названий «сонячним деревом» являє собою засновану на модульній архітектурі висотку. Вона складається з безлічі збірних «листочків», об’єднаних в цільну конструкцію.

Вежа висотою 35 метрів – це енергоефективна будівля округлої форми з металу і дерева. Весь її фасад складається з безлічі виступаючих балконів, з яких можна милуватися навколишніми пейзажами. Передбачається, що конструкція оглядової вежі дозволить збирати її з окремих готових елементів безпосередньо на місці розміщення.

Кожна секція складається з невеликої оглядової площадки і «сонячного листа» – довгого, але легкого вигнутого виступу, покритого сонячними панелями. Передбачається, що виробляється в них з сонячного світла електроенергії буде більш ніж достатньо для повного забезпечення потреб будівлі. Тобто оглядова вежа не тільки не потребує отримання електроживлення ззовні, а й зможе передавати надлишки електрики до інших об’єктів. Це і дозволяє вежі отримати статус будівлі з позитивним енергобалансом.

Комірки різних поверхів встановлюються зі зміщенням відносно один одного. За рахунок цього кожна з них дає можливість поглянути на природу з іншого ракурсу. Крім цього, таке розташування мінімізує затінення «сонячних листя» модулями верхніх поверхів.

На вершині «сонячного дерева» розташований великий оглядовий майданчик, з якого відкривається панорама на околицю. У центрі верхнього поверху знаходиться засклена веранда, в якій можна буде насолоджуватися видом навколишнього ландшафту навіть під час негоди.

Оглядова вежа «сонячне дерево» за своєю ідеєю повністю гармонує з природою. Її розробка – це реалізація принципів екологічного дизайну, спрямованих на боротьбу з нанесенням шкоди навколишньому середовищу і зміною клімату.