ВР схвалила законопроект про якість будівельної продукції

ВР схвалила законопроект про якість будівельної продукції

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який спрямований на запровадження в Україні регламенту Європейського Союзу про якість будівельної продукції.

Йдеться про законопроект №2698 «Про надання будівельної продукції на ринку».

Документом пропонується встановити коло зобов’язань учасників ринку, визначити принципи декларування технічних показників будівельної продукції, ввести механізми визначення технічних показників істотних характеристик.

«З 2018 року в Україні скасовано обов’язкову сертифікацію будматеріалів, що призвело до появи на ринку не тільки товарів низької якості, а й фальсифікату і підробок. Тому цей законопроект спрямований на виправлення даної ситуації шляхом введення європейських стандартів якості для будівельної продукції », – прокоментувала заступник голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, прийняття законопроекту також є першим кроком для подальшого «промислового безвізу», що дозволить українським товарам отримати вільний доступ до європейських і світових ринків.

Ухвалення Верховною Радою за основу законопроекту про будівельної продукції – це необхідний крок до якісних матеріалів, безпечним спорудам і європейському законодавству.

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«Конфедерація будівельників України, як учасник Федерації європейської будівельної промисловості, налаштована доопрацювати регламент до другого читання. Наші експерти беруть участь в робочій групі при Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування », – зазначив він.