Закарпаття зайняло 6 місце у рейтингу регіонів щодо привабливості будівництва житла

mkvbud

Державна служба статистки оприлюднила дані про кількість і площі квартир в житлових будинках, прийнятих в експлуатацію по регіонах в 2019 році.

За даними статистичного відомства, всього прийнято 11 млн 23,6 тис. кв. метрів загальної площі житла.

Найбільше житла по площі прийнято в Київській області – 1 млн 859,8 тис. кв. метрів, Львівської області – 1 млн 292,2 тис. кв. метрів, Києві – 1 млн 112,9 тис. кв. метрів і Одеській області – 1 млн 86,6 тис. кв. метрів. Закарпатська – 506,2 тис. кв. метрів.

Таким чином, на Київ і область припадає приблизно 26% від всієї площі житла в Україні. У Донецькій і Луганській областях будівництво майже не ведеться.

Закарпаття за темпами будівництва займає почесне шосте місце в 2019 році. Якщо ж порівняти абсолютні показники зданих площ на душу населення, то тут ситуація ще краща для будівельників краю: за темпами будівництва Закарпаття поступається тільки Київській та Івано-Франківській області.

В цілому Закарпаття, як єдина в країні область, де переважає сільське населення та одноповерхова забудова, має чи не найкращі перспективи по зростанню темпів багатоквартирного будівництва в майбутньому.